baner5.jpg

Uczniowie naszej szkoły co roku uczestniczą w prelekcjach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

W piątek – 8 marca 2019 r. - odwiedzili nas dzielnicowy pan J. Rajczykiewicz  i starsza sierżant pani M. Rycąbel z Komendy Policji w Strzegomiu, którzy poprowadzili prelekcje dla dzieci w przedszkolu i dla uczniów w szkole.

Prowadzący w czasie spotkania poruszyli tematy w zakresie profilaktyki uzależnień, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak poradzić sobie przy spotkaniu z  „obcym”. Ważnym elementem spotkania były też informacje i praktyczne porady w zakresie ochrony uczniów przed  cyberprzemocą.

Działania profilaktyczne podejmowane w naszej szkole służą podnoszeniu świadomości naszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa oraz uczą praktycznych nawyków w codziennym działaniu w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi oraz pokazują jak bezpiecznie i z pomocą dorosłych korzystać z Internetu.

Za praktyczne lekcje serdecznie dziękujemy.