baner5.jpg

Sezon na sianie i sadzenie w pełni, więc „ogrodnicy” z kasy  3A  z naszej szkoły też z chęcią wzięli się do pracy.

Z dużym zaangażowaniem sadzili cebulki mieczyków i wysiewali nasiona słonecznika. Z wielkim entuzjazmem przystąpili do wykonywania zadań ogrodniczych. Zajęcia edukacyjne miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin.

Szkolny ogród jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych obserwacji. Dzięki niemu mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji roślinek. Mam nadzieję, że przeprowadzone zajęcia staną się inspiracją dla trzecioklasistów do zakładania własnych hodowli roślin oraz do wdrażania dzieci do pielęgnacji roślin, nie tylko doniczkowych. Praca dostarczyła nam mnóstwa satysfakcji. Teraz naszym zadaniem jest systematyczna i odpowiednia pielęgnacja posadzonych i posianych kwiatów.

Nie było to pierwsze działanie ogrodnicze naszych uczniów, ponieważ realizując zadania z Erasmusowego projektu „YES” , siali już inne wiosenne kwiatki.