baner4.jpg

W dniach 20 i 21 maja 2019 r. odbyły się II Mistrzostwa Strzegomia Juniorów w Szachach pod patronatem Burmistrza Strzegomia.

Mimo zbliżającego się zakończenia roku szkolnego, blisko 200 uczniów szkół podstawowych ze Strzegomia i Jaroszowa z zapałem przystąpiło do rywalizacji.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie reprezentowało 15 zawodników: Rogalska Diana i Jakub Balcerek z klasy 8A, Milena Ziółkowska z klasy 7A, Emilia Pawlica, Alan Korzystka, Jakub Głowacki oraz Dominik  Antosiak z klasy 6A, Maja Angrys i Bartosz Krupczak z klasy 5B, Mateusz Machnikowski oraz Oktawian Ziora z klasy 5A, a także Ignacy Pieszko i Julia Miklaszewska z klasy 2A oraz Bartosz Burdziński oraz Wojciech Kurzeja z klasy 1A.

Ogromny sukces w tych zawodach osiągnęli uczniowie z Jaroszowa. Tytuły Mistrzów Strzegomia Juniorów wywalczyli: w kat. dziewcząt z klas VI-VII - Milena Ziółkowska oraz w kat. kl. I chłopców - Wojciech Kurzeja.

Ponadto na mistrzowskim podium stanęli, zajmując III miejsca:
Diana Rogalska - w kat. dziewcząt z klas VI-VIII;
Alan Korzystka - w rywalizacji chłopców z kl. VI-VIII;
Bartosz Burdziński - w gronie chłopców z kl. I.

Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Życzymy dalszych szachowych sukcesów.