baner2.jpg

W środę - 22 maja 2019 r. - uczniowie z klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie wraz ze swoją wychowawczynią - Barbarą Zbrożek, katechetą - Tomaszem Dziurlą, ks. Markiem Krysiakiem - proboszczem naszej parafii oraz swoimi rodzicami udali się na wycieczkę do Legnicy, która była jednocześnie pielgrzymką dziękczynną dzieci pierwszokomunijnych za otrzymany dar Eucharystii.

Pierwszym i najważniejszym punktem programu było nawiedzanie kościoła p.w. św. Jacka w Legnicy, który został wybrany przez ks. proboszcza i rodziców dzieci pierwszokomunijnych jako miejsce tegorocznego dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii. To właśnie w tym kościele miał miejsce najnowszy cud eucharystyczny, który 10 kwietnia 2016 r. został oficjalnie ogłoszony przez władze kościelne. Szczegółową historię tego wydarzenia przedstawił nam ksiądz Paweł - wikariusz tej parafii.

Po dziękczynnej Mszy św. i nabożeństwie majowym udaliśmy się na zamek Grodziec k. Złotoryi, aby poznać historię tego miejsca i zorganizować piknik rodzinny. Po zwiedzeniu zamku z przewodnikiem, każdy mógł zaspokoić głód kiełbaską z ogniska z pajdą chleba i pysznym sokiem.

Pełni duchowych wrażeń i utrudzeni uczestnictwem w tegorocznej wycieczko-pielgrzymce wróciliśmy do Jaroszowa ze śpiewem i modlitwą na ustach.