baner5.jpg

W piątek 22 listopada br. na terenie Centrum Sportowego w Zgorzelcu odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Pływackie Placówek Korczakowskich organizowane przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. J. Korczaka w Zgorzelcu. Uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Jaroszowie także wzięli udział w tych zawodach.

Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów: KINGA KUSZAJ, AGATA WOŁOWIEC, MAGDALENA HOLZ, ALEKSANDRA FEDAK, JADWIGA SARUGA, MARCIN KOŁKOWSKI, GRACJAN WARYCH, WOJCIECH PINDRAL, WIKTOR WNĘK.

Uczniowie dzielnie spisywali się na dystansach, prezentując niemałe umiejętności pływackie. Zawody były okazją do spotkania młodzieży - KORCZAKOWCÓW - z całego Dolnego Śląska. Była to okazja do nawiązywania nowych znajomości i dzielenia się doświadczeniami ze swoich placówek oraz poznawania świata i ludzi, by uczcić patrona Janusza Korczaka. Wszystko oczywiście w duchu sportowej rywalizacji fair – play.

W zawodach uczestniczyli również uczniowie z: Chojnowa, Jawora, Bogatyni, Nowej Rudy, Iwin i Zgorzelca (MOS Zgorzelec i SP nr 3 Zgorzelec).

Opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka – Justyna Fedyczkowska.