baner3.jpg

Dzień 18 września br. dla kilkudziesięciu gimnazjalistów był szczególny i wyjątkowy. Wyjechali oni bowiem na wycieczkę w Góry Izerskie w ramach projektu ekologicznego „SZKOŁA MIEJSCEM EKOLOGICZNEJ INTEGRACJI”.

W programie wycieczki była wędrówka pięknymi górskimi szlakami w okolicy Stogów Izerskich i wodospadu „Szklarka”. Pogoda była wyśmienita a uczniom dopisywały humory. Po kilku godzinach wyczerpującej wędrówki jej uczestnicy wrócili do schroniska „Złoty widok” w Piechowicach –Michałowicach.

W godzinach przedwieczornych drugoklasiści poprowadzili przygotowane na wesoło „otrzęsiny” pierwszoklasistów. Nie zabrakło śmiechu i wzruszeń. Po otrzęsinach wszyscy relaksowali się przy ognisku. Natomiast chłopcy grali w piłkę siatkową, aż do zachodu słońca.

Następnego dnia, po jajeczno-kiełbasianym śniadanku, młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie. Nowoczesne centrum zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Po zajęciach zwiedzaliśmy Szklarską Porębę i Jelenią Górę.

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Dorota Mielcarek, Dorota Burzyńska, Małgorzata Kolano i Krzysztof Dziurla.