baner8.jpg

Kultywowanie polskich tradycji wielkanocnych ma wielopokoleniową historię. W środę – 16 kwietnia br. – nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie przygotowali świąteczne dekoracje klas i poczęstunek.

Tego dnia zajęcia dla najmłodszych uczniów klas I-III zostały zorganizowane tak, aby dzieci miały możliwość wykonania wielkanocnych prac plastycznych i przygotowania stołów wielkanocnych. Dekoracje stołów i klas przypomniały dzieciom o polskich tradycjach świątecznych. Wychowawcy we współpracy z rodzicami przygotowali uczniów do obchodów tego świątecznego dnia w szkole.

Uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, również przygotowali wielkanocne potrawy i dekoracje. Od początku roku szkolnego prowadzony jest w szkole tzw. „Ranking klas”, w którym uczniowie otrzymują punkty za realizację różnych zadań, również tych wielkanocnych.

Komisja konkursowa składająca z uczniów i rodziców: przewodnicząca Rady Rodziców – Adrianna Kowalczyk i zastępca przewodniczącej - Krystyna Lewicka  oraz członek Aneta Struszka, była pod ogromnym wrażeniem. Podziwiano, nie tylko świąteczny wystój klas, ale także degustowano przygotowane potrawy.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie gratulujemy pomysłów i dziękujemy za pomoc rodzicom w organizacji tego dnia.