baner2.jpg

W ramach „Zielonego Tygodnia” w dniach 06-07.05.2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbyła sie gra terenowa w dwóch kategoriach wiekowych – klas IV – VI szkoły podstawowej i klas I – III gimnazjum.

Klasy reprezentowane były przez dwunastoosobowe zespoły, które przemieszczały się po Jaroszowie rozwiązując zadania z zakresu ekologii, przyrody, geografii, matematyki i języka polskiego. Uczniowie zostali wyposażeni w zestawy pytań, kompasy, miarki do mierzenia długości, atlasy drzew. Uczniowie, aby wykonać wszystkie zadania musieli podejmować wspólne decyzje, wykorzystać umiejętności współpracy w grupie i przy okazji dobrze się bawić.

W kategorii klas IV – VI najlepiej z zadaniami poradziła sobie klasa IV, następnie VI a najwięcej błędów popełniła klasa V. Biorąc jednak pod uwagę czas przejścia gry terenowej, wszystkie klasy zdobyły tą samą ilość punktów i zostały zwycięzcami.

W klasach gimnazjalnych różnice były niewielkie, ale pozwoliły ustalić pozycje grup na podium. Zwyciężyła klasa II, drugie miejsce zajęła klasa I, trzecie miejsce dla najstarszej klasy w szkole.

Gra terenowa uznana została za bardzo udaną, podobała się zarówno uczniom jak i nauczycielom. Na pewno warto będzie wrócić do takiej formy uczenia się, zdobywania różnych umiejętności i współpracy w zespole.