baner4.jpg

Dnia 20 maja 2014r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Łeby. Po przyjeździe na miejsce wszyscy poszli przywitać się z morzem. Tam mogli na żywo, za pomocą przekazu internetowego, pozdrowić swoich bliskich i znajomych.

Na drugi dzień wyruszyli plażą w kierunku Ruchomych Wydm znajdujących się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. W czasie drogi zbierali muszelki, kolorowe kamyki i kawałki drewna na pamiątkę z wycieczki. Po dotarciu na miejsce zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Ruchome Wydmy zrobiły na nich ogromne wrażenie. W drodze powrotnej zwiedzili Wyrzutnię Rakiet w Rąbce. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do miejsca zakwaterowania. Wieczorem udali się obejrzeć zachód słońca, który w tym dniu był wyjątkowo piękny.

W czwartek po śniadaniu poszli do miasta po pamiątki z wycieczki, a potem wyjechali do Sea Parku w Sarbsku. Tam obejrzeli pod kierunkiem przewodnika miniatury wszystkich latarni morskich naszego wybrzeża oraz makiety ogromnych ryb morskich i oceanicznych w naturalnej wielkości. Następnie poszli na pokaz filmowy rekinów w 3D. Tu emocji było bardzo dużo. Pobyt w parku uświetniły pokazy fok. Mogli je obserwować i podziwiać przez dłuższy czas. Po obiedzie plażowali i budowali wspaniałe zamki z piasku. Po kolacji wyjechali na nocne zwiedzanie latarni Stilo. Tam spotkali się z latarnikiem, który zaprowadził ich do laterny - serca latarni oraz na taras widokowy.

Ostatni dzień był również pełen atrakcji. Po śniadaniu udali się do labiryntu Łeba. Tam rozwiązywali zadania z różnych przedmiotów uczestnicząc w zawodach na poziomie klas IV-VI SP oraz I – III Gimnazjum. Potem udali się do portu, aby odbyć rejs statkiem Gryf w morze. Ponieważ pogoda była wspaniała rejs dostarczył im niesamowitych wrażeń. Na zakończenie pożegnali Łebę objeżdżając piękne ulice miasta kolejką słuchając opowieści o historii Łeby.

Dnia 24.05.2014r. szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Jaroszowa.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z naszej szkolnej wycieczki do Łeby.