baner5.jpg

23 maja 2014r był dniem sportu w jaroszowskim Przedszkolu obchodzonym w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich. Pod hasłem „Z RODZICAMI W RUCHU” Krasnale i Muchomorki w towarzystwie swoich rodziców uprawiali różne konkurencje sportowe na pobliskim Orliku. Słoneczna pogoda zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy. Impreza była przednia; dobry humor towarzyszył tak dzieciom, jak i rodzicom przez cały czas trwania sportowych zmagań. Konkurencji było wiele, a ich urozmaicenie i dynamizm nie pozwalał na odczucie zmęczenia.

Rozpoczęliśmy od zabawy tzw. Ruchu Rozwijającego, który ćwiczy nie tylko sferę fizyczną organizmu, ale przede wszystkim rozbudza i doskonali umiejętności komunikacyjne; następnie rodzice zrobili tunel, pod którym dzieci czworakowały, odbył się slalom w parach z balonem (trzymanym na wysokości brzuszków), slalom w parach ze splątanymi nogami, zabawa z chustą animacyjna i wielki tor przeszkód. Najfajniejszą zabawą jednak było „znikające krzesło”, które dostarczyło i dzieciom, i dorosłym wielu emocji.

Udany był ten piątek, a co więcej obiecaliśmy sobie, że właśnie tak będziemy spędzać wolny czas – na zabawach ruchowych dla dzieci i dorosłych!