baner6.jpg

Biblioteka szkolna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie znalazła się wśród 1353 (w ubiegłym roku 1050 bibliotek) w Polsce, która zorganizowała 2  czerwca 2017 r. akcję promującą czytelnictwo pn. „NOC BIBLIOTEK”.

Młodzi czytelnicy z jaroszowskiej szkoły przygotowywali się cały rok. Grupa 16 uczniów z klas I-III SP została wyróżniona w rankingu „Najlepszy Czytelnik Roku”, a nagrodą dla nich była noc pełna atrakcji spędzona w szkole. Opiekę nad dziećmi sprawowały gimnazjalistki z aktywu bibliotecznego, które podzieliły je na 4 grupy: „Myszki Miki”, „Postacie z bajek Disneya”, „Przyjaciele Kubusia Puchatka” i „Króliki Bugsy”. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Monika Bytnar – Gołembiowska i Barbara Zbrożek.

Atrakcji tego wieczoru było bardzo wiele, a pierwszą z nich była urodzinowa niespodzianka dla wróżki Zuzi i wróżki Wioli, które obchodziły urodziny i zaprosiły wszystkich na pyszne ciasto.

Uczestników „Nocy Bibliotek” odwiedziła dyrektor – Beata Jankiewicz, które sprawiła swoim uczniom słodką, lodową niespodziankę i życzyła uczestnikom udanej nocnej zabawy.

Gimnazjalistki z aktywu bibliotecznego (Zuzanna Kawiak, Zofia Malinowska, Wioletta Kardynał, Wiktoria Guzera, Aleksandra Kardynał, Wiktoria Łobodziec, Paulina Kuczerka, Amelia Majchrzak i Martyna Falacińska) przygotowały dla młodych czytelników gry i zabawy zaczerpnięte z książki Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”. Wszystkie działania – zabawy, gry, zajęcia plastyczne - promowały czytelnictwo.

Był także czas na kolację - pyszna pizzę, nocną zabawę taneczną i o godz. 22.30, kiedy dzieci były już w sypialni, „Wróżki czytały książkę do poduszki” – czyli dalsze przygody bliźniaków Kuby i Buby.

Dzieci były bardzo zadowolone i pełne wrażeń. Chętnie wykonywały zadania i zdobywały nagrody dla swoich grup. Nie lada atrakcją dla nich było spanie w śpiworach, poza domem i wspólnie z kolegami i koleżankami. Warto podkreślić, że tego typu działania promujące czytelnictwo, przynoszą konkretne efekty i wzmacniają rolę biblioteki szkolnej wśród najmłodszych czytelników.

Akcję zakończono rano, w sobotę – 3 czerwca – wspólnym śniadaniem i zajęciami plastycznymi, a prace dzieci zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej „Biblionews”.

OTO LISTA DZIECI, KTÓRE OTRZYMAŁY NOMINACJĘ DO SPĘDZENIA TEJ WYJĄTKOWEJ NOCY W SZKOLE:

Mateusz Sus, Justyna Redlica, Julia Soroka, Jakub Siembrzuch, Ania Kowalczyk,
Michał Redlica, Oliwia Szczepanek, Aleksander Łabędzki, Karolina Zadykowicz,
Wiktoria Świrska, Wiktor Bagienko i Julia Hamernik.

Warto zaznaczyć, że Przemysław Januś,  Hania Balcerzak, Patrycja Kowalczyk i Patryk Mac byli już drugi raz uczestnikami „Nocy Bibliotek”.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w się w akcję NOC BIBLIOTEK i zasponsorowanie poczęstunku dla dzieci.