baner4.jpg

W dniu 20 czerwca 2017 r. odbyła się szkolna wycieczka klas drugich z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie do Złotego Stoku, gdzie czekało na dzieci wiele atrakcji.

Podekscytowana przygodami grupa zaczęła swą podróż od zwiedzania Kopalni Złota, przejścia kilkoma górniczymi tunelami oraz zapoznania się z historią tego miejsca i dawnymi sposobami wydobywania złota.

Dzieci podziwiały przepiękny podziemny wodospad, zjechały górniczą rynną, spotkały zabawnego Alchemika i tajemniczego Gnoma, który podążał krok w krok  za nimi, pojawiał się i znikał wśród pisków i krzyków przestraszonych małych wycieczkowiczów. Po krótkim spacerze na świeżym powietrzu dzieci weszły do następnej sztolni, skąd wyjechały podziemnym tramwajem prosto do mennicy, by tam wybijać złote monety. Stając się uczestnikami „gorączki złota", poszukiwały cennego kruszcu i ukrytych diamentów, a następnie zwiedziły Średniowieczną Osadę Górniczą. Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła starodawna studnia, z której udało się zaczerpnąć wody, a także koło deptakowe i kierat, które zostały przez nie uruchomione i przetestowane. Ten, kto dał radę przejść przez tunel strachu mógł już całkiem spokojnie zająć się płukaniem złota, a później zabawą z użyciem średniowiecznych gier i zabawek.

Wycieczka była bardzo udana, a uczestnicy zabrali ze sobą dużo wrażeń i pięknych wspomnień.