baner3.jpg

„Nasz naród tak dobrze pamięta
Tę zbrodnię i smutne te dni,
Historia to wojny przeklęta

zdrada, niewola i łzy”

To motto spotkania z panem Jerzym Orabczukiem i członkami strzegomskiego Związku Sybiraków, które odbyło się  20 lutego 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie.

Więcej…

 

W piątek - 15 lutego 2019 r. – został przeprowadzony Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „Master Essay”.

Więcej…

 

Motywem tegorocznej edycji XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” jest CZAS, który nieuchronnie ucieka, ale także „czas”, który spędzamy relaksując się przy poezji i książkach. Dlatego właśnie zegary dominowały w dekoracji podczas eliminacji szkolnych tego konkursu,  które zostały zorganizowane 23.01.2019 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Więcej…

 

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni,  kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

Więcej…

 

Jak zawsze każdego roku najlepsi uczniowie  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie biorą udział w konkursie wojewódzkim „zDolny Ślązak” w ramach  Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

Więcej…

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie w dniach od 17 do 21 grudnia 2018 r. i od 7 do 18 stycznia 2019 r. realizowano projekt „Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu” w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej realizowanej we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości.

Więcej…

 

Dnia 15 stycznia 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się w Konkurs Języka Niemieckiego pn. „Deutschsprachige Länder.”

Więcej…

 

W czwartek – 10 stycznia 2019 r. – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie zostały zorganizowane wyjazdy na spektakle teatralne w ramach drugiego w tym roku szkolnym „Dnia Teatru”.

Więcej…

 

W styczniu 2019 roku Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie przystąpił po raz trzeci do programu „Bieg po zdrowie” - programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowanego w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Więcej…

 

W piątkowe przedpołudnie - 21.12.2018 r. - w kościele parafialnym w Jaroszowie uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przygotowali przedstawienie jasełkowe.

Więcej…

 

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków i ubierania choinki. To właśnie ten przedświąteczny czas stał się doskonałą okazją do zorganizowania przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Morwa Biała” w Jaroszowie - warsztatów pieczenia świątecznych pierników. Do udziału w zajęciach zaproszeni zostali uczniowie z klasy IIIa z ZSP w Jaroszowie wraz z wychowawczynią – Barbarą Zbrożek.

Więcej…

 

Dnia 6 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy II i III  z ZSP w Jaroszowie uczestniczyli w Mikołajkowych Warsztatach w Kids Tech w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Więcej…

 

W czwartek – 6 grudnia – Mikołajkowy Orszak dotarł także do grzecznych dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Więcej…

 

 

Dzień 6 grudnia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku.  Od samego rana ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach dzieci z przedszkola w Jaroszowie czekały na przybycie św. Mikołaja.

Więcej…

 

Dnia 6 grudnia ósmoklasiści z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawczynią - Edytą Pasternak oraz nauczycielką Małgorzatą Januś, pojechali do kina w Świdnicy, aby świętować Mikołajki.

Więcej…

 

We wtorek  – 4 grudnia 2018 r. –w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie, jak co roku obchodzony był Dzień Górnika zwany popularnie Barbórką.

Więcej…